دوره  اموزشی تخصصی مراکز داده EPI 

دوره تخصصی مراکز داده با عنوان EPI به افرادی که در حوزه ی تجهیزات مراکز داده و یا مدیریت عملیات مراکز فعالیت دارند ، پیشنهاد می شود . با گذراندن این دوره مهارت طراحی و مدیریت یک مرکز داده با دسترسی و کیفیت بالا را کسب خواهید نمود . برنامه تحصیلی EPI ،به عنوان اولین و بزرگترین استاندارد تحصیلی در جهان شناخته می شود . بسیاری از شرکت ها این دوره را به عنوان پیش شرط کارکنان خود در بخش مرکز داده در نظر گرفته اند و از آن بعنوان بخشی از طرح های شغلی خود استفاده می کنند . گواهی نامه ای که در انتهای این دوره صادر خواهد شد، بین المللی بوده و موجب افزایش اعتبار سازمان و افراد آن خواهد شد.

برنامه آموزشی EPI شامل سه دوره می باشد :

  • طراحی و ساخت تخصصی (Design / Build Specialisation)
  • اداره امور و عملیات تخصصی (Governance / Operations Specialisation)
  • استانداردها و مطابقت تخصصی (Standards / Compliance Specialisation)

  

طراحی و ساخت تخصصی (Design / Build Specialisation)
طول دوره : 2 روز | پیش نیاز : ندارد
CDCP دوره ابتدایی برای ورود به طراحی و ساخت تخصصی مراکز داده می باشد ، برخی از مواردی که در این دوره ارائه می شود مربوط به نحوه ی برپاسازی مرکز داده می باشد ، به گونه ای که با انتخاب صحیح منبع انرژی ، خنک کننده ها ، امنیت ، کابل کشی ، ایمنی و غیره میزان کارایی و دسترس پذیری مرکز داده افزایش یابد .
طول دوره : 3 روز | پیش نیاز : CDCP
CDCS سطح دوم از طراحی و ساخت تخصصی مراکز داده بوده و یکی از گواهینامه های ضروری برای مدیران و پرسنل مراکز داده حرفه ای محسوب می شود .افراد با معیارها و دانشی که در این دوره کسب می کنند می توانند قابلیت های مراکز داده خود را بهبود داده و مراکز داده جدید خود را به صورت صحیح طراحی نمایند .
طول دوره : 5 روز | پیش نیاز : CDCS
CDCE بالاترین و سطح نهایی دوره ی طراحی و ساخت مرکز داده می باشد . شرکت کنندگان در این دوره دانش و مهارت لازم را به منظور تجزیه و تحلیل پروژه های مختلف کسب خواهند کرد . این افراد توانایی لازم جهت ارزیابی فنی طراحی مرکز داده را خواهند داشت و اصول طراحی مراکز داده حیاتی را فرا می گیرند . همچنین این دوره شامل آموزش نحوه ی صحیح انتخاب تجهیزات ، روش تست عملکرد یکپارچه، نحوه ی اعتبار سنجی (IPVT) و اسکریپت های تست تجهیزات (IET) می باشد .
اداره امور و عملیات تخصصی (Governance / Operations Specialisation)
طول دوره : 3 روز | پیش نیاز : ندارد
شرکت کنندگان دوره ی CDFOM ، اطلاعات دقیقتری را در زمینه ی مدیریت عملیات مرکز داده کسب می کنند . برخی از موضوعات کلیدی این مبحث عبارتند از آخرین طرح های بهینه سازی انرژی ، انطباق با استانداردهای ایمنی، انطباق قانونی و استانداردهای بین المللی، مدیریت افراد و فروشندگان، مدیریت حوادث / بحران و همچنین تکنیک هایی برای ساده سازی ، کارآمدی و تاثیر بیشتر عملیات می باشد .
طول دوره : 2 روز | پیش نیاز : ندارد
دوره CDRP فرایند مدیریت ریسک را به صورت کلی پوشش می دهد . تمرکز این دوره بر روی زیرساخت مرکز داده و تجهیزات فیزیکی مرکز داده می باشد . مشارکت کنندگان چگونه شناسایی و ارزیابی ریسک را در سازمان خود فرا می گیرند و می توانند میزان ریسک را به سطح قابل قبولی برسانند ، در نتیجه سرمایه گذاری خود را بر مبای واقعیت ها انجام خواهند داد و نه احساسات .دوره CDRP برای سازمان هایی که می خواهند میزان ریسک خود را با کمترین هزینه مدیریت کنند ضروری می باشد .
طول دوره : 2 روز | پیش نیاز : ندارد
مهاجرت در سطح مرکز داده می تواند یک اقدام فوق العاده خطرناک باشد . بشتر متخصصین مرکز داده هرگز این کار را قبلا انجام نداده اند. دوره ی CDMS تمام جنبه های مهاجرت مرکز داده را به روش روش گام به گام پوشش داده تا مدیران مرکز داده از خطرات احتمالی این نوع مهاجرت در امان باشند . این دوره توسط متخصصینی که تجربه چندین مهاجرت مرکز داده را دارند ارائه می شود .
استانداردها و مطابقت تخصصی (Standards / Compliance Specialisation)
طول دوره : 2 روز | پیش نیاز : CDCP
درک هدف از استاندارد ANSI / TIA-942 علاوه بر اجرای موفقیت آمیز مرکز داده موجب پایدار عملیات آن نیز خواهد شد . در دوره CTDC، شرکت کنندگان یاد خواهند گرفت چگونه یک مرکز داده سازگار با ANSI / TIA-942 را طراحی کنند. این دوره به شرکت کنندگان درک کاملی از الزامات استاندارد ANSI/TIA-942 و تغییرات احتمالی پیاده سازی را ارائه می دهد . این دوره برای مراکز داده حرفه ای و یا multi-tenant ، مراکز داده های شخص ثالث مانند مکان های مشترک، خدمات مدیریت شده و ارائه دهندگان سرویس ابری مناسب می باشد .
طول دوره : 2 روز | پیش نیاز : CTDC
سطح دوم از دوره ی استانداردها می باشد ، CTIA درک فنی شما را در خصوص استاندارد ANSI / TIA-942 افزایش می دهد . مباحث مطرح شده در این دوره ، شرکت ها و سازمان ها را قادر می سازد تا مهارت ها و دانش خود را توسط یک برنامه ممیزی داخلی مدیریت و راهبری نمایند، روش ها و تکنیک های عنوان شده در این دوره با دستورالعمل های استاندارد ISO-19011 نیز مطابقت خواهد داشت .
طول دوره : تعیین می شود | پیش نیاز : CTIA
دوره ی CTEA به منظور ارائه دانش و مهارت لازم به افراد علاقه مند به ممیزی ( خارج سازمان) ، طراحی شده است مباحث این دوره می تواند به صورت مستقل با استاندارد ANSI/TIA-942 منطبق شود . این دوره شامل سخنرانی ها و انواع مختلفی از پرونده های تجاری است که به واسطه ی آن افراد مشتاق به ممیزی می توانند توانایی های خود را در معرض آزمایش قرار دهند . ممیزیان خارج سازمان می توانند تأثیر مهمی در تعیین سازگاری یا عدم انطباق یک مرکز داده با الزامات ANSI / TIA-942 داشته باشند. به همین ترتیب بازرسی و آزمون یکی از سخت ترین و مهم ترین مباحث در صنعت مرکز داده می باشد .